INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SLASK WROCLAW - RAPID

FOTO » Slask Wroclaw, adversara Rapidului în EL, a cîştigat în campionat cu 4-0

Slask o va întîlni pe Rapid în Europa League +8   FOTO
Slask o va întîlni pe Rapid în Europa League

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 august 2011 00:00 / Actualizat duminica, 07 august 2011 18:44

Slask Wroclaw, polonezii care vor evolua în faţa Rapidului în play-off-ul Europa League, au învins categoric în etapa a treia a campionatului pe Lodzki, scor 4-0.

Polonezii au urcat astfel pe primul loc în campionat. Golurile au fost marcat de Sztylka în minutul 5 din penalty, acesta reuşind dubla în minutul 38. Voskamp a majorat diferanţa cu un minut înainte de pauză, în timp ce Madej a închis tabela în minutul 48.

Prima manşă va avea loc în Polonia pe 18 august, în timp ce returul se va disputa la Timişoar pe 25 august.

Click aici pentru golul de 1-0!
Click aici pentru golul de 2-0!
Click aici pentru golul de 3-0!
Click aici pentru golul de 4-0!