INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - TWENTE 0-1

Ilie Stan e dezamăgit de scorul din meciul cu Twente: "Fotbalul e nedrept!"

Ilie Stan crede că Steaua merita un egal.

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 februarie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 17 februarie 2012 09:59

Antrenorul Ilie Stan e dezamăgit de rezultatul partidei şi crede că Steaua ar fi meritat cel puţin un egal. VEZI AICI REZUMATUL VIDEO!

Tehnicianul este de părere că altfel arăta meciul dacă elevii săi reuşeau să înscrie la numeroasele ocazii pe care şi le-au creat în startul partidei. Stan nu a fost impresionat de forţa batavilor şi e sigur că rezultatul poate fi întors în retur şi le promite suporterilor că vor vedea o echipă mult schimbată în bine. "Dacă înscriam în prima repriză, altfel se desfăşura întreaga partidă. Din păcate, jocul greşeala aşteaptă şi Twente a ştiut foarte bine acest lucru, am făcut o eroare şi am primit gol. Olandezii au avut o singură ocazie şi au fructificat-o. Noi am avut o mulţime de posibilităţi de a înscrie, dar nu am băgat-o în poartă, acesta e fotbalul. Putem întoarce însă rezultatul!", a declarat antrenorul.

Tehnicianul s-a arătat foarte deranjat de întrebările de la finalul partidei în legătură cu o eventuală demisie a sa. "E o mare prostie. Cum să iau în calcul acest lucru? Dacă aş renunţa acum ar însemna că nu am făcut nimic la echipă în tot acest timp! E o absurditate. Echipa a jucat bine şi poate mult mai mult. Vom lupta în continuare!", a încheiat Stan.

"Patronul a declarat că mi-a fost frică? Frică de ce? La pauză le-am spus băieţilor că putem cîştiga şi să joace la fel de ofensiv. Asta nu e frică!" ( Ilie Stan, antrenor Steaua)