INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ADVERSARI UEFA/ HERTA - WOLFSBURG 2-2

În ultimul minut!

Articol de - Publicat duminica, 14 septembrie 2008 00:00

Wolfsburg n-a profitat ieri de jocul slab al Herthei (2-2). Adversara Rapidului în Cupa UEFA a început mai bine la Berlin şi a deschis scorul prin Costa, însă a ratat cu seninătate alte ocazii. Rezultatul? Gazdele şi-au revenit treptat, la 1-1 au irosit şi un penalty, iar în minutul 86 au luat avantaj pe tabelă. Norocul echipei lui Magath a fost nou intratul Dzeko, care în ultimele secunde a avut o sclipire de geniu, servindu-l impecabil pe Riether. Singur cu portarul, acesta n-a ratat.

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Barzagli, Schaefer - Hasebe, Josue (47 Santana), Misimovici, Gentner (71 Reiche) - Grafite, Dejagah (81 Dzeko).