INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PRELIMINARII CUPA UEFA \ STUTTGART - ETO GYOR 2-1

Înscrie Marica!

Articol de - Publicat vineri, 15 august 2008 00:00

Fără gol în meciul de Cupă al Stuttgartului cu Hansa Luneburg (5-0), Ciprian Marica s-a revanşat aseară. Într-o partidă contînd pentru turul 2 preliminar al Cupei UEFA, contra maghiarilor de la ETO Gyor (2-1), atacantul lui VfB a punctat pentru 2-0, în minutul 32. El i-a suflat balonul unui fundaş advers şi apoi l-a expediat în plasă, cu un şut de la 15 metri. Chiar înainte de pauză, "tricolorul" putea mări diferenţa, dar portarul Stevanovici a deviat mingea cu piciorul. Şi dacă n-a înscris el, au făcut-o maghiarii: 1-2. Marica a mai irosit alte două oportunităţi la reluare (58, 63), înainte de a fi înlocuit în minutul 81.