INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LIVERPOOL - STEAUA 4-1

Lucas Leiva: "Steaua a arătat multă calitate şi au avut posesie superioară!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 septembrie 2010 00:00

Mijlocaşul celor de la Liverpool, Lucas Leiva, a declarat că Steaua a făcut un joc de calitate pe Anfield Road, chiar dacă scorul final a fost 4-1.

"Steaua a arătat multă calitate, în prima repriză au ţinut mingea foarte bine şi au avut posesie superioară, dar noi ne-am descurcat bine în final. În prepriza a doua am fost mult mai periculoşi, am controlat jocul şi după ce am înscris din penalti am fost mult mai încrezători.

David Ngog a arătat personalitate şi caracter la executarea penaltiului, n-a fost uşor, a fost sub presiune, deoarece precedentul 11 metri pentru noi fusese ratat. Şi eu am marcat un gol frumos, prima mea reuşită în faţa propriilor suporteri", a spus jucătorul brazilian.