INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ANDERLECHT - HAJDUK SPLIT 2-0

Matias Suarez, gol minunat contra celor de la Hajduk (VIDEO)

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 decembrie 2010 00:00

Victoria celor de la Anderlecht împotriva lui Hajduk (2-0) şi înfrîngerea grecilor de la AEK în meciul cu Zenit (3-0) a însemnat calificarea belgienilor şi a ruşilor.

Pe o ninsoare demnă de poveştile lui Charles Dickens, belgianul Tom De Sutter a deschis scorul după doar 12 minute de joc. Golul final a fost marcat de argentineanul Matias Suarez, după o faza splendidă în care a driblat doi apărători şi a reuşit un şut-covrig la colţul lung al portarului croat Bozidar Radosevic. (VIDEO) Vezi aici golulurile marcate în Anderlecht - Hajduk

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”