INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE

VIDEO Seară neagră pentru Vlad Chiricheş! Fundaşul a comis penalty-ul din care Tottenham a fost egalată

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 03 octombrie 2014 10:30

Vlad Chiricheş a fost titular în partida din această seară dintre Tottenham şi Beşiktaş, încheiată la egalitate, scor 1-1.

Fundaşul român a jucat toate cele 90 de minute, dar a comis un henţ în careu şi Ba a egalat pentru turci în minutul 89.

"Aşa e în fotbal, poţi oricînd să faci o greşeală. A fost o acţiune ghinionistă, o acţiune dificilă. Greşeala lui a venit după o altă greşeală, dar trebuie să acceptăm pentru că acesta este fotbalul. Sînt foarte dezamăgit, supărat şi frustrat. Am cedat în ultimul moment, ceea ce este foarte dezamăgitor şi poate frustrant", a spus Pochettino, conform Sky Soirts.

După primele meciuri din Europa League, Tottenham se află pe locul doi, în spatele echipei lui Goian, Asteras Tripoli.