INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA - GENK

Șumudică a umilit un jucător în meciul cu Genk! Cum are de gând să continue "războiul"

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 februarie 2017 10:46

Sergiu Buş a prins aproape 16 minute pe gazon împotriva lui Genk. A fost introdus în minutul 64 şi a ieşit în minutul 80, Şumudică l-a scos fără prea multe remuşcări întrucât vârful nu producea nimic în atac.

Ba, mai mult, a alunecat de două ori în zonă centrală punându-i pe belgieni pe contraatac.

Sergiu, sosit în această iarnă de la Sheffield Wednesday, a părăsit gazonul fără să mai dea mâna cu antrenorul, l-a ocolit şi a plecat direct la vestiare.

Şumi nu mai are de gând să-l folosească o perioadă. Astra a terminat la egalitate cu Genk, scor 2-2.