INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GRUPELE EUROPA LEAGUE

VIDEO+FOTO S-a terminat a doua etapă din grupele Europa League! Mircea Lucescu a realizat scorul serii + Ce au făcut ceilalți români

Articol de GSP - Publicat joi, 29 septembrie 2016 17:48

Joi seară s-a disputat a doua etapă a grupelor Europa League, unde am avut și noi două echipe, Steaua și Astra.

Roș-albaștrii au terminat la egalitate pe teren propriu cu Villarreal, scor 1-1, în timp ce Astra a fost umilită pe Olimpico, scor 0-4 în fața celor de la AS Roma.

România a mai fost reprezentată și de fotbaliști în această seară printre care Tătărușanu, Rusescu, Stanciu sau Chipciu, dar și de tehnicianul Mircea Lucescu, a cărui echipă, Zenit St Petersburg, a învins pe teren propriu Alkmaar, scor 5-0.

O altă partidă interesantă a fost cea dintre Manchester United și Zorya. Deși au jucat cu cea mai bună echipă, englezii au avut nevoie de 69 de minute pentru a marca unicul gol al partidei prin Zlatan Ibrahimovici.