INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  MACCABI TEL AVIV - PANDURII 2-1 (5-2 LA GENERAL)

VIDEO Maccabi Tel Aviv - Pandurii 2-1 » Gorjenii părăsesc Europa cu două înfrângeri

Articol de GSP - Publicat joi, 04 august 2016 22:19

Pandurii a părăsit cupele europene, după o dublă înfângere în fața celor de la Maccabi. Astăzi, israelienii s-au impus cu 2-1, după ce în tur au câștigat cu 3-1.

Maccabi Tel Aviv - Pandurii 2-1
(Igiebor 25', Benayoun 80'/ Pleașcă 58') - VIDEO

Vezi AICI cum s-a desfășurat meciul

Israelienii au început bine meciul, iar după 25 de minute se aflau în avantaj. Igiebor a deschis scorul cu o lovitură de cap de la 7 metri și a stabilit scorul primei reprize.

După pauză, Pleașcă a readus speranțele gorjenilor. Fundașul dreapta a marcat cu un șut din 5 metri, după o acțiune personală.

Pe final, Pandurii nu a avut forța să mai marcheze, iar Benayoun a stabilit scorul final. Mijlocașul a marcat în minutul 80 cu un șut de la 10 metri și a adus victoria echipei sale.

Echipe de start:

Maccabi Tel Aviv: Rajkovici - Dasa, Tibi, Filipenko, Rikan - Miha, Igiebor, Alberman, Medunjanin, Benayoun - Orlando Sa
Rezerve: Ohayon, Scarione, Ben Basat, Itzjaki, Golasa, Ben Haim, Peretz

Pandurii: Lazar - Pleașcă, Buijs, Vasilijevici, Bunoza - Răuță, Pițian - V. Munteanu, Mrzljak, Pârcălabu - Herea
Rezerve: Stanca, Voiculeț, Ungurușan, Grecu, Ortega, Trifu, Obodo

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”