INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GSPTV.RO

VIDEO / Vezi cum s-au calificat în grupă adversarele Stelei!

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 august 2010 00:00

Liverpool, cap de serie în grupa Stelei, s-a calificat cu destule emoţii în grupele Europa League, după o dubla dificilă cu turcii de la Trabzonspor. În partida tur, englezii au învins acasă cu 1-0, la fel ca Steaua şi Napoli, însă returul din Turcia nu i-a scutit de emoţii. Turcii au condus cu 1-0 pînă în minutul 83, cînd Giray Kaçar a marcat un autogol, iar Dirk Kuyt a tranşat calificarea cu un gol în minutul 88.

Italienii de la Napoli s-au calificat în grupa K după o victorie cu 0-2 în deplasarea de la Elfsborg.

Echipa ex-stelistului Neşu a reuşit incredibilul în partida de acasă cu Celtic Glasgow, învingîndu-i pe scoţieni cu 4-0, după ce au pierdut meciul tur cu 2-0.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”