LIGA CAMPIONILOR    •   LIGA CAMPIONILOR

Şahtior - Dortmund, meciul marilor surprize din Liga Campionilor! Ce spun nemţii despre duelul cu Mircea Lucescu

Ovidiu Ioaniţoaia

Steaua, victimă a arbitrului Dumitru, dar și a ei înseși!

Joi, 20 Decembrie 2012, 21:17

Astăzi a avut loc tragerea la sorţi pentru optimile Ligii Campionilor, iar Şahtior Doneţk, echipa lui Mircea Lucescu şi Răzvan Raţ, va da piept cu Borussia Dortmund, campioana ultimelor două sezoane din Bundesliga.

Jurgen Klopp, antrenorul Borussiei, se teme de "dubla" cu trupa lui Lucescu: "Sportiv, este o mare provocare. Va fi un meci între marile surprize ale Ligii Campionilor. Şahtior joacă un fotbal excelent. Nu există o favorită, iar noi trebuie să jucăm perfect pentru a ne califica", a spus Klopp.

Şi mijlocaşul Kevin Grosskreutz consideră că Şahtior nu este un adversar facil: "Vă avertizez, Şahtior nu este un adversar facil. Sînt foarte buni în defensivă şi au cîţiva jucători puternici în atac, iar clima din acea perioadă nu va fi în favoarea noastră. Dacă vom practica acelaşi joc ca în faza grupelor ne putem califica. Cred că nici Şahtior Doneţk nu este prea fericită că a căzut cu noi".

Vezi aici tragerea la sorţi pentru Liga Campionilor!

Comentarii (11 ) Adaugă comentariu

vandersaar  •  21 Decembrie 2012, 01:09

Meciul asta am sa-l urmaresc chiar si in reluare daca va fi in aceeasi zi cu Real Madrid - Man. Utd. E o dubla echilibrata, si doua echipe ofensive. Cred ca va fi o placere sa vad meciul asta.

pophki  •  21 Decembrie 2012, 00:14

sigur tremura dortmund,au comentat dupa mentalitatea lor,insa jurgen klopp a uita sa mentioneze ca daca arbitrul nu o sai fure,el spera la calificare in sferturi...:)))

merlinus  •  20 Decembrie 2012, 23:12

Postat de gazistu pe 20 Decembrie 2012, 22:43

desi dortmund nu are nume mari cred ca leo trage (vecinilor nostrii care nu ne au la suflet deloc). sper sa bata dortmund

leo de la strehaia ?

ciocaneanu  •  20 Decembrie 2012, 22:46

Dortmund cam are ghinion la tragerile la sorti. A cazut cu München in optimile Cupei germane, acum da de Shahtior. Va fi un meci greu pt. ambele echipe. Cine insa a vazut ultima mansa de cupa cistigata de Borussia cu 5-1 stie la ce ne putem astepta. Dar ramine o misiune complicata pt. amindoua echipele. Un atac Reuss-Götze e insa in stare de orice. E in perspectiva, atacul nationalei germane care va detrona in curind Spania.

gazistu  •  20 Decembrie 2012, 22:43

desi dortmund nu are nume mari cred ca leo trage (vecinilor nostrii care nu ne au la suflet deloc). sper sa bata dortmund

gtafan  •  20 Decembrie 2012, 22:24

Postat de amicu pe 20 Decembrie 2012, 22:08

eu spun ca Shactior are toate sansele sa mearga mai departe

Sahtior are toate sansele sa se califice? Cred ca glumesti...

amicu  •  20 Decembrie 2012, 22:08

Postat de ovidiu_3003 pe 20 Decembrie 2012, 21:57

Sahtior deja a spus pa optimilor ...

eu spun ca Shactior are toate sansele sa mearga mai departe

antreprenor  •  20 Decembrie 2012, 22:01

chiar are ghinion omul ce mai...

ovidiu_3003  •  20 Decembrie 2012, 21:57

Sahtior deja a spus pa optimilor ...

imperator  •  20 Decembrie 2012, 21:55

ACHTUNG Kloppo ! Nu fă țara de rușine !