INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ - FC BASEL

Dragomir: "L-aş schimba repede pe Emil Dică, aş băga unul mai fîşneţ!"

Emil Dica
Emil Dica

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 septembrie 2010 00:00

Meciul zilei GSPTV Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, crede că CFR trebuie să schimbe ceva pentru a nu fi egalată în repriza secundă a partidei cu Basel.

"Nu jucăm strălucit. Rezultatul e bun, putea fi 2-0 la pauză, Traore trebuia să-i ia faţa la colţul scurt elveţianului, portarul trebuia să stea mai bine, prea s-a lipit de bară. S-au dat goluri destul de uşor, posesia a fost mult mai pregnantă la cei de la Basel. N-au echipă rea. Dacă nu-şi ia CFR măsuri ne egalează. Nu cred că ne bat. Se întîmplă ceva la mijlocului terenului, Mureşan trebuie să schimbe ceva, nu face marcaj cum trebuie.

Cîrţu a fost inspirat cu Rada, el stă cu gura pe ei, dar mai trebuie să facă ceva. Noi nu putem să insistăm la mijloc. Ori pentru că cei doi mijlocaşi din faţa centralilor joacă în linie şi-i lasă să paseze pe cei de la Basel, ori unul trebuie să plece şi să intre altul. L-aş schimba repede pe Emil Dică, aş băga unul mai fîşneţ", a zis Dragomir la GSP TV.