INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SPARTA PRAGA - STEAUA

FOTO Fază controversată în prima repriză a meciului Sparta - Steaua » Echipa roș-albastră a cerut penalty

Articol de GSP - Publicat marti, 26 iulie 2016 21:44

În prima repriză a meciului Sparta Praga - Steaua, terminată cu scorul de 1-0, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a cerut penalty.

În minutul 32 al partidei, după un corner executat de Nicolae Stanciu, fundașul Marko Momcilovici a căzut în careu. Apărătorul Stelei a fost ținut de Konate și a căzut.

Arbitrul german Daniel Siebert a considerat că stelistul nu a fost faultat și a lăsat jocul să continue spre nemulțumirea elevilor lui Reghecampf.