INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - SPARTA PRAGA

FOTO Faze controversate la Steaua - Sparta Praga » Golul cehilor a fost anulat pentru ofsaid

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 august 2016 21:49

Steaua a condus la pauza meciului cu Sparta Praga, 1-0, grație golului marcat de Stanciu.

Finalul primei reprize a adus un moment extrem de controversat. După o acțiune de atac prelungită a cehilor și după ce Golubovici a scos o minge de pe linia porții, Sural a marcat cu un șut din cinci metri. Arbitrul Danny Makkelie a dictat ofsain, iar cehii au protestat vehement.

untitled
*FOTO:  captură ProTV

În startul reprizei a doua, arbitrul olandez a eliminat un ceh. Atacantul Brabec a văzut al doilea galben, după un fault la Golubovici.