INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPA B » ANORTHOSIS - INTER 3-3

Inter, de rîs

Articol de - Publicat miercuri, 05 noiembrie 2008 00:00

Apărarea nerazzurrilor a fost vraişte. A stricat  tot ce-au realizat atacanţii

Jose Mourinho voia trei puncte din deplasarea de la Nicosia, însă pînă la urmă a fost superfericit şi cu unul (3-3). Inter n-a pierdut, Cruz salvînd remiza în minutul 80, dar s-a făcut de rîs în faţa lui Anorthosis, senzaţia din acest an a Ligii. Fără Chivu, accidentat, nerazzurrii au comis gafe de neconceput în apărare. :X

Burdisso a greşit grav la golurile unu şi trei, Cambiasso la cel de-al doilea. Şi uite aşa, după ce-au avut 1-0 şi 2-1 pe tabelă, oaspeţii s-au văzut conduşi la un moment dat cu 3-2. Mourinho s-a înfuriat şi a trecut la schimbări, toate trei în acelaşi timp, dar mai mult decît golul egalizator marcat de Cruz n-a obţinut.

BREMEN - PANATHINAIKOS 0-3

I-au lovit în plin

Pînă aseară, grecii de la PAO nu reuşiseră să cîştige nici un meci. Dar jucătorii lui Henk ten Cate s-au răzbunat la Bremen, pe Weserstadion, pentru toate nereuşitele din acest sezon de Ligă. Nemţii au controlat prima repriză, însă Panathinaikos a punctat de trei ori în 25 de minute după pauză. Mantzios, din spatele defensivei germane, Karagounis, cu un demivoleu perfect, şi Tziolis, minge deviată care l-a păcălit pe Wiese, au lovit în plin: 0-3.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”