INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  UEFA YOUTH LEAGUE

Interul lui Chivu, demolat de Barcelona în UEFA Youth League, la o zi distanță după ce italienii anunțau că l-ar putea înlocui pe Inzaghi

Inter U19, formația antrenată de Cristian Chivu (41 de ani), a fost învinsă clar de Barcelona U19, scor 1-6, în runda cu numărul 3 a grupei C din UEFA Youth League.

Articol de GSP - Publicat marti, 04 octombrie 2022 20:33 / Actualizat marti, 04 octombrie 2022 21:06

La o zi distanță după ce italienii de la Tuttosport anunțau că este văzut drept un posibil înlocuitor al lui Simone Inzaghi la prima echipă a lui Inter, Cristi Chivu a primit un duș rece.

Echipa lui Cristi Chivu, umilită în UEFA Youth League

Inter U19 a primit vizita echipei similiare a Barcelonei. Meciul a început cum nu se poate mai prost, cu un gol primit în minutul 5 de la marocanul Chadi Riad, o lovitură de cap din 6 metri. Catalanii au continuat să preseze, iar golul secund a venit tot după un corner, de data asta autor fiind Pelayo Fernandez.

Echilibrul s-a rupt complet în prelungirile primei părți, când Francesco Stante a fost eliminat, iar Victor Barbera a făcut 3-0 dintr-o lovitură de la 11 metri.

Galopul oaspeților a continuat și în partea secundă, Barbera a reușit „dubla”, în minutul 67, la finalul unui contraatac-școală, iar Unai Hernandez și Marc Guiu au dus scorul la 6-0 cu 10 minute înaintea finalului.

Reușita de onoare a milanezilor a venit în minutul 86, dintr-un penalty transformat de Alessandro Fontanarosa.

Barcelona U19 conduce grupa C din UEFA Youth League, cu 7 puncte în primele 3 runde. Inter U19 ocupă poziția secundă, cu 4. Adversare le sunt Plzen U19 și Bayern U19. Prima clasată merge în optimile de finală, locul secund în play-off.

VIDEO Ioan Sdrobiș, despre Cristi Chivu: „A pășit bine, a luat-o de jos. Bravo lui, bravo lui!”

Clubul rusului Khabib Nurmagomedov, în pragul falimentului: „Sponsorii s-au retras din cauza situației din Ucraina”

Măsuri dure luate de Bayern » Nemții au interzis autografele și pozatul cu fanii

Dacă Dinamo retrogradează, Politic rămâne în Superliga! » Un club cu pretenții i-a făcut contractul + alte 3 transferuri pregătite

Valentin Ceaușescu, apariție rară la petrecerea Stelei » Cum arată acum fiul lui Nicolae Ceaușescu