INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  POLI TIMIŞOARA - ŞAHTIOR DONEŢK, AZI, ORA 20:30 , PRO TV ŞI GSP.RO

Intră Stelian Stancu

Stelian Stancu
Stelian Stancu

Articol de GSP - Publicat miercuri, 05 august 2009 00:00

Ioan Ovidiu Sabău vrea să-l titularizeze pe fundaşul de 28 de ani în locul brazilianului Eder Bonfim în dreapta defensivei

Timişoara va încerca să repete registrul tactic care i-a adus o remiză de prestigiu la Doneţk (2-2). Sabău va face o singură modificare în formula de start : Stancu în locul lui Bonfim.

"Moţul" a fost mulţumit de aportul defensiv al lui Stancu în ultimul meci de campionat cu Bistriţa (1-0), iar în pregătirea returului cu Şahtior, la antrenamente, a încropit o formulă în care fundaşul de 28 de ani şi-a făcut loc printre titulari.

În plus, Bonfim a făcut un meci slab în Ucraina, greşind la ambele goluri marcate de elevii lui Mircea Lucescu. "În mare, echipa este conturată, sînt decis 99 la sută. Nu vor fi mari schimbări, lotul a rămas acelaşi din turul de la Doneţk", a explicat Sabău.

16 baloane a pierdut Bonfim în meciul de la Şahtior, fiind depăşit la acest capitol doar de Artiom Karamian

Ioan Ovidiu Sabău vrea să-l titularizeze pe fundaşul de 28 de ani în locul brazilianului Eder Bonfim în dreapta defensivei

Timişoara va încerca să repete registrul tactic care i-a adus o remiză de prestigiu la Doneţk (2-2). Sabău va face o singură modificare în formula de start : Stancu în locul lui Bonfim.

"Moţul" a fost mulţumit de aportul defensiv al lui Stancu în ultimul meci de campionat cu Bistriţa (1-0), iar în pregătirea returului cu Şahtior, la antrenamente, a încropit o formulă în care fundaşul de 28 de ani şi-a făcut loc printre titulari.

În plus, Bonfim a făcut un meci slab în Ucraina, greşind la ambele goluri marcate de elevii lui Mircea Lucescu. "În mare, echipa este conturată, sînt decis 99 la sută. Nu vor fi mari schimbări, lotul a rămas acelaşi din turul de la Doneţk", a explicat Sabău.

16 baloane a pierdut Bonfim în meciul de la Şahtior, fiind depăşit la acest capitol doar de Artiom Karamian

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (20)
luk-luigy
luk-luigy  •  05 August 2009, 19:36

...poate să intre şi stelian ogică !!.

 •  05 August 2009, 17:37

Daca il titularizeaza pe stancu sabau face alta greseala....cel mai bun pentru postul de fundas dreapta este Luchin.

ronaldo666
ronaldo666  •  05 August 2009, 16:47

poi bofrim a fost depasit mereu mai bn cu stancu

Vezi toate comentariile (20)
Comentează