INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR

Ghinion pentru Zidane » S-a accidentat în prelungirile primei reprize cu Atletico și a părăsit imediat terenul

Articol de GSP - Publicat marti, 02 mai 2017 22:36

Real Madrid a deschis rapid scorul în turul semifinalelor Ligii Campionilor cu Atletico Madrid. Ronaldo a înscris pentru gazde în minutul 10, iar la pauză s-a intrat cu 1-0.

Touși, Zidane a primit o lovitură în prelungirile primei reprize, când jocul echipei sale nu mai funcționa așa cum o făcuse în prima parte a jocului.

Fundașul dreapta Carvajal s-a accidentat și a făcut imediat semne că nu mai poate continua. Se pare că ar fi vorba despre o problemă musculară.

Fotbalistul a părăsit imediat suprafața de joc, chiar dacă mai erau de jucat câteva secunde din prima parte a jocului.

Zidane l-a trimis la încălzire pe Nacho și l-a introdus la startul reprizei secunde.