INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  VFB STUTTGART - POLI TIMIŞOARA

Marica, singurul şut pe poartă din prima repriză! Timişoara a alergat mai mult ca VFB!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 august 2009 00:00

Chiar dacă s-au expediat spre poartă nu mai puţin de 11 şuturi, (8-3) numai unul dintre acestea a nimerit cadrul. Costel Pantilimon a avut reale probleme în a para şutul expediat de internaţionalul român Ciprian Marica în ultimele fracţiuni de secundă ale primei reprize.

După 45 de minute, nemţii au o posesie de 53%, şi au alergat mai puţin decît timişiorenii, 56934, faţă de 57103 metri.