INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPA H / ŞAHTIOR - ARSENAL 2-1

Mircea Lucescu: "Am avut o seară plăcută, sînt foarte mulţumit"

Mircea Lucescu, Lucescu, Sahtior Donetk, Romania

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 noiembrie 2010 00:00

Tehnicianul român al lui Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, a comentat victoria formaţiei ucrainene în faţa englezilor de la Arsenal Londra, scor 2-1.

"Avem o grupă dificilă, Braga a cîştigat la Belgrad, lucrurile se complică. Peste două săptămîni jucăm la Belgrad şi se va lămuri situaţia.

Am avut o seară plăcută, sînt foarte mulţumit. După rezultatul de la Londra dădeam impresia că sîntem departe de echipele valoroase ale Europei. Am avut în prima repriză situaţii bune de gol, am fost ghinionişti însă. În repriza secundă am decis să nu riscăm nimic, am reuşit să închidem jocul, am avut contraatacuri bine duse.

Raţ a făcut un meci bun, ca întreaga echipă, de altfel. Trebuia să ne dăm în această seară sufletul pe teren.

Sînt mulţumit, bucuros sper să fiu la finalul meciurilor din grupă. Să ne calificăm şi apoi vedem care va fi obiectivul nostru", a spus Mircea Lucescu la DolceSport.

"Domnul Lucescu ne-a felicitat, nu am apucat să vorbim prea multe. Am pierdut 1-5 pe "Emirates", dar azi am făcut un meci bun toată echipa şi i-am făcut faţă Arsenalului", a declarat Raţ la DolceSport.