INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - FIORENTINA, MIERCURI, 21:45, PROTV, LIVETEXT PE GSP.RO

Ogăraru către Mutu: "Tu eşti de vină"

George Ogăraru
George Ogăraru

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 decembrie 2008 00:00

Fundaşul Stelei susţine că atacantul Fiorentinei este responsabil pentru conflictul iscat cu suporterii roş-albaştrilor

George Ogăraru îl acuză pe Adrian Mutu că a inflamat spiritele înaintea meciului care asigură biletele pentru primăvara Cupei UEFA. "Mutu este vinovat pentru conflictul iscat cu susţinătorii noştri. El este cel care a provocat scandalul şi probabil va fi huiduit", e explicat fundaşul vicecampioanei. Afirmaţia care l-a scos din sărite pe Ogăraru a fost făcută de atacantul Fiorentinei pe site-ul său personal: "Voi fi înjurat încontinuu pe Ghencea. Asta e mentalitatea suporterului stelist".

Apărătorul roş-albaştrilor a încercat apoi să medieze răfuiala dintre "Briliant" şi fani. "Mi-aş dori ca suporterii să uite de conflictul cu Mutu şi să ne susţină în permanenţă. Este un meci decisiv, cu miză, şi avem nevoie mare de sprijinul lor", le-a transmis Ogăraru acestora.

În privinţa duelului din această seară, Ogăraru nu ia în calcul un eşec şi crede că italienii îi subestimează pe roş-albaştri: "Sînt convins că Mutu şi colegii săi se aşteaptă să cîştige în Ghencea, dar sper să aibă parte de o surpriză. Vrem să le dăm planurile peste cap. În tur, la Firenze, ne-am luptat de la egal la egal cu ei".

"Pe Mutu îl vor ambiţiona huiduielile suporterilor. Şi eu am fost înjurat în Ghencea cînd jucam pentru Valencia"
Adrian Ilie, fost jucător al Stelei

"Mutu este un român cu care ne mîndrim în lume. Doar analfabeţii şi derbedeii îl vor huidui. Ar fi bine ca familia lui să nu meargă la meci"
Dumitru Dragomir, preşedinte LPF

"Mutu, bate-o pe Steaua!"
Adrian Mutu a atras ieri toate privirile la sosirea pe Aeroportul "Henri Coandă". Deşi a fost întîmpinat şi de suporteri ai Stelei, aceştia nu l-au admonestat pe internaţionalul român, în ciuda conflictului existent. "Adi, eşti de-al nostru!" a fost unul dintre mesajele fanilor la adresa lui Mutu, în timp ce alţii au strigat la unison: "Bate-o pe Steaua!". (Ionuţ Petrişor)

Fundaşul Stelei susţine că atacantul Fiorentinei este responsabil pentru conflictul iscat cu suporterii roş-albaştrilor

George Ogăraru îl acuză pe Adrian Mutu că a inflamat spiritele înaintea meciului care asigură biletele pentru primăvara Cupei UEFA. "Mutu este vinovat pentru conflictul iscat cu susţinătorii noştri. El este cel care a provocat scandalul şi probabil va fi huiduit", e explicat fundaşul vicecampioanei. Afirmaţia care l-a scos din sărite pe Ogăraru a fost făcută de atacantul Fiorentinei pe site-ul său personal: "Voi fi înjurat încontinuu pe Ghencea. Asta e mentalitatea suporterului stelist".

Apărătorul roş-albaştrilor a încercat apoi să medieze răfuiala dintre "Briliant" şi fani. "Mi-aş dori ca suporterii să uite de conflictul cu Mutu şi să ne susţină în permanenţă. Este un meci decisiv, cu miză, şi avem nevoie mare de sprijinul lor", le-a transmis Ogăraru acestora.

În privinţa duelului din această seară, Ogăraru nu ia în calcul un eşec şi crede că italienii îi subestimează pe roş-albaştri: "Sînt convins că Mutu şi colegii săi se aşteaptă să cîştige în Ghencea, dar sper să aibă parte de o surpriză. Vrem să le dăm planurile peste cap. În tur, la Firenze, ne-am luptat de la egal la egal cu ei".

"Pe Mutu îl vor ambiţiona huiduielile suporterilor. Şi eu am fost înjurat în Ghencea cînd jucam pentru Valencia"
Adrian Ilie, fost jucător al Stelei

"Mutu este un român cu care ne mîndrim în lume. Doar analfabeţii şi derbedeii îl vor huidui. Ar fi bine ca familia lui să nu meargă la meci"
Dumitru Dragomir, preşedinte LPF

"Mutu, bate-o pe Steaua!"
Adrian Mutu a atras ieri toate privirile la sosirea pe Aeroportul "Henri Coandă". Deşi a fost întîmpinat şi de suporteri ai Stelei, aceştia nu l-au admonestat pe internaţionalul român, în ciuda conflictului existent. "Adi, eşti de-al nostru!" a fost unul dintre mesajele fanilor la adresa lui Mutu, în timp ce alţii au strigat la unison: "Bate-o pe Steaua!". (Ionuţ Petrişor)

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (41)
 •  10 Decembrie 2008, 19:59

mutulika a fost provocat de becali daca mai tineti minte dupa tragerea la sorti , ciobanasul era cu muschii umflati si nu mai contenea ca mutu nu misca intre finu si goian oricum sa-l vad pe cioban plecat , poate il face mutu sa plece XXXX GIGI Forza Steaua

 •  10 Decembrie 2008, 13:01

DACA NICI NU MUTU NE E FOTBALIST , CINE E ? MAI BAIETI , A FOST GOLGETER IN ITALIA , PRINTRE PRIMII 3 , IAR LA NATIONALA , FARA EL SUNTEM MORTI ! FITI SERIOSI SI REALISTI , E UN FOTBALIST DE MARE CLASA ! CINE E OGARARU ?

 •  10 Decembrie 2008, 12:42

daca mutu era asa de bun fotbalist nu ajungea el la fiorentina ci la inter, milan sau barca doar ca ei si-au dat seama k nu e un jucator de moral, adica exact ceea ce ii trebuie unui campion adevarat, el fiind inconstant, cu toate ca are noroc si nu prea este accidentat si in plus nu inteleg ce comenteaza suporterii echipelor care au auzit imnul CL doar la TV,cei care au voie sa comenteze sunt STELISTII si CLUJENII.Si mutu va avea parte de primirea pe care o merita in functie de ceea ce a vorbit

Vezi toate comentariile (41)
Comentează