cineestecampioana  •  24 Aprilie 2014, 20:59

Cu Heynckes nu pierdea Bayern aseara. Nu mai este un secret stilul de joc al Barcelonei de acum cativa ani. Nemtii isi doresc eficienta si nu poezie fotbalistica.

neaga1900
neaga1900  •  24 Aprilie 2014, 17:11
Postat de dehasdeu pe 24 Aprilie 2014, 17:02

Nu sunt mare fan Guardiola, dar mi-e greu sa cred ca Real se va califica. Acest 1-0 nu prea are valoare.

Are valoarea unei victorii!O victorie asa , inseamna , ca Madridul nu e mort inca , nici la 2-0!Poti crede asta?Inainte de meci pariam pe Bayern...Dupa ce am vazut aseara prefer sa ma abtin:se va repeta scenariul de aseara-Bayern va presa, va avea posesia, Madridul va sta in aparare si va contraataca de cate ori va avea ocazia . Golurile vor fi norocoase,cred si eventual din greseli:se intalnesc cele mai bune doua echipe al momentului!Pacat , ca nu se intalnesc in finala ....

dehasdeu
dehasdeu  •  24 Aprilie 2014, 17:02

andrei_30
andrei_30  •  24 Aprilie 2014, 16:55
Postat de der.bomber pe 24 Aprilie 2014, 14:56

Si inca urat de tot :) Bayern va avea un avantaj de 2 sau 3 goluri inca de la pauza.

Are BM 2,3-0 la pauza doar daca revezi meciul cu Barcelona de anul trecut.. Tine cont ca in retur si Bale si Ronaldo vor fi probabil apti 100%. Se va juca in Germania aceeasi partitura ca aseara, cu Bayern pasand la infinit si cu 75% din meci jucat in terenul Madridului, insa pe fondul presiunii dar si la adapostul avantajului din tur Real are toate sansele sa inscrie nu o data ci de doua ori fara probleme. Bayern trebuie sa dea 4 goluri ca se se califice in opinia mea.

supereduardo10
supereduardo10  •  24 Aprilie 2014, 16:13

BM a avut noroc cu carul, au scapat ieftin. Calificarea se joaca dar imi este greu sa cred ca Realul nu marcheaza la Munchen

der.bomber
der.bomber  •  24 Aprilie 2014, 14:56
Postat de torque1981 pe 24 Aprilie 2014, 13:59

Ii arde Bayern in retur ;)

joaquin
joaquin  •  24 Aprilie 2014, 14:22

S-o crezi tu ! Și mai e ceva . În retur , sunt toate șansele să apară pe teren Bale și Ronaldo în același timp ! Așa că Bayern va trebui să fie foooaaaaarte atentă !

joaquin
joaquin  •  24 Aprilie 2014, 14:17
Postat de zurix pe 24 Aprilie 2014, 13:21

Ai uitat un amanunt important, prienene: goluri: 1 ptr Madrid. Fotbalul este o stiinta exacta, se masoara in goluri, restul sunt absolut neimportante. Peste 80 de ani o sa vorbeasca despre cine a castigat partida, nu cine a avut cele mai multe cornere. Istoria nu vorbeste despre posesie.

Corect . Și mai e ceva . Posesia nu apare pe ...tabelă ! Pe tabelă apare SCORUL !