INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ARSENAL LONDRA - FC BARCELONA, AZI, ORA 21:45, TVR 1

Portarul lui Arsenal, Szczesny, înlocuit după doar 18 minute!

Szczesny a fost înlocuit după doar 18 minute, din cauza unei accidentări

Articol de GSP - Publicat marti, 08 martie 2011 00:00 / Actualizat marti, 08 martie 2011 23:00

Arsene Wenger s-a văzut nevoit să schimbe portarul după doar 18 minute de joc, Wojciech Szczesny, accidentîndu-se.

Tînărul de 20 de ani titularizat în meciul de pe "Camp Nou" şi-a luxat încheietura mîinii în minutul 18, la un şut din lovitură liberă al lui Dani Alves.

Szczesny a primit îngrijiri şi, iniţial, a părut că va putea continua meciul, însă, în cele din urmă, a fost înlocuit de Manuel Almunia, 33 de ani.

Almunia are 107 partide în tricoul lui Arsenal Londra, însă forma foarte bună pe care a arătat-o tînărul Szczesny l-a făcut pe Wenger să-l treacă pe "veteran" pe banca de rezerve.

Urmăreşte AICI liveTEXT partidele din optimile de finală care se dispută în această seară!