INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REZULTATE

Rezultate uimitoare în Youth League! 3 meciuri în care s-au marcat 30 de goluri :)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 octombrie 2015 18:24

Youth League a devenit o competiție din ce în ce mai interesantă, iar rezultatele sînt de-a dreptul uimitoare.

Galatasaray U19 a pierdut meciul din grupe cu Benfica, scor 1-11, deși a deschis scorul în minutul 17 dintr-un penalty prin Issever.

Pînă la pauză, scorul avea să fie 4-1 după reușitele lui Goncalves (24, 34), Gomes (27) și Sanches (33).

Portughezii au mai înscris de 7 ori după pauză: Goncalves (58), Gomes (63, 65), Carvalho (72, 91), H. Pereira (76) ;i F. Ferreira (78).

ATLETICO - ASTANA 7-1

De asemenea, Atletico a reușit o victorie mare, scor 7-1 cu Astana. Nunez (15, 30), J. Moreno (24, 36), H. Lucas (29), K. Bare (57) și A. Salomon (75) au marcat pentru formația din Spania. Kuanyshbay a înscris golul de onoare pentru Astana în minutul 22.

MALMO - ȘAHTIOR 5-5

Malmo și Șahtior au oferit cel mai frumos meci al zilei. Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 5-5.

Interesant este că pînă la acest meci suedezii nu primiseră gol în primele două meciuri cu Real Madrid (1-0) și PSG (0-0).

În schimb, Șahtior pierduse cu 4-0 cu Real Madrid și 4-1 cu PSG.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga