INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL - BAYERN 4-2 D. PREL. (ÎN TUR 2-1)

Veste-șoc! Sezon terminat pentru Neuer » Portarul lui Bayern a suferit o FRACTURĂ cu Real Madrid într-un moment decisiv al meciului

Articol de - Publicat miercuri, 19 aprilie 2017 10:18

Portarul lui Bayern a suferit o fractură la piciorul stâng, în meciul pierdut cu Real Madrid, 4-2, şi va lua o pauză de două luni. Sezon terminat!

Un necaz nu vine niciodată singur. După eliminarea cu scandal suferită pe Bernabeu, 3-6 la general, alt şoc pentru Bayern. Chiar înaintea golului de 3-2, marcat de Ronaldo în prelungiri, portarul Manuel Neuer a suferit o fractură la piciorul stâng. Cât de gravă, se va şti abia după un RMN pe care-l va efectua la întoarcerea acasă.

"E o accidentare gravă, în orice caz. Va trebui să ia o pauză de opt săptămâni", a anunţat directorul executiv al munchenezilor, Karl-Heinz Rummenigge.

Ceea ce, practic, înseamnă că Neuer nu va mai prinde niciun meci până la finalul stagiunii.

El fusese operat la acelaşi picior în urmă cu trei săptămâni, în urma unei leziuni suferite la antrenament, şi "sărise" deja 3 partide. Acum, o nouă pauză. Şi mai lungă.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”