INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - LUDOGOREŢ

Veşti proaste pentru Alexandru Chipciu în privinţa returului cu Ludogoreţ

Articol de GSP - Publicat marti, 19 august 2014 00:00 / Actualizat marti, 19 august 2014 22:49

Alexandru Chipciu a fost ales în detrimentul lui Claudiu Keşeru în atacul Stelei din meciul din play-off-ul Ligii Campionilor cu Ludogoreţ.

Stelistul a făcut un joc bun în primele minute ale partidei, dar cu un sfert de oră înainte de pauză a ratat penalty-ul obţinut de Lucian Sînmărtean, după un fault contestat îndelung de bulgari.

Aceasta nu e singura veste proastă pentru Chipciu, fotbalistul lui Gâlcă a primit şi cartonaşul galben, un minut mai tîrziu, şi va lipsi la returul de la Sofia de săptămîna viitoare.