INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER UNITED

VIDEO Final de secetă la Manchester United: primul gol după mai bine de 400 de minute de joc!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 noiembrie 2015 00:08

Manchester United nu traversează cea mai bună formă, însă a reușit să obțină un succes important în Liga Campionilor.

Echipa lui Louis Van Gaal a cîștigat meciul de pe teren propriu cu ȚSKA Moscova, scor 1-0, iar reușita lui Rooney din minutul 79 a pus capăt celor peste 6 ore de așteptare a golului pentru "diavoli".

Mai exact, United nu înscrisese de 404 minute. Ultima dată marcase în meciul de pe 21 octombrie, tot cu ȚSKA Moscova, din etapa a 3-a a Ligii Campionilor. Atunci Martial înscrisese în minutul 65.

Au urmat meciurile cu Manchester City, Middlesbrough și Crystal Palace. Toate s-au terminat cu același scor, 0-0.