INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN MUNCHEN - BEȘIKTAȘ 5-0

VIDEO+FOTO Cartonaș roșu arătat de Hațegan după doar 16 minute din Bayern - Beșiktaș! Apoi a urmat potopul

Articol de GSP - Publicat marti, 20 februarie 2018 23:43

Ovidiu Hațegan, "centralul" delegat la partida din optimile de finală ale Ligii Campionilor dintre Bayern Munchen și Beșiktaș 5-0, a trebuit să ia prima decizie importantă în meci, una corectă, după numai 16 minute.

În minutul 16, la scorul de 0-0, Lewandowski a profitat de o eroare în apărarea turcilor și a scăpat singur cu mingea la picior, dar a fost faultat din lateral la marginea careului de Vida, care a văzut direct cartonașul roșu din partea arbitrului român.

Vezi VIDEO cu faza!

Cu un om în plus, nemții s-au descătușat și au reușit să-și adjudece prima manșă cu un neverosimil 5-0. VIDEO cu golurile

Pentru Ovidiu Hațegan acesta e al 5-lea meci pe care îl arbitrează în acest sezon de Champions League. A mai condus unul din play-off și alte 3 în grupele competiției. Celtic - Astana, 5-0, Sporting - Barcelona 0-1, Porto - Leipzig 3-1 și Maribor - Sevilla 1-1 sunt partidele conduse de român.

Și în sezonul trecut Hațegan a fost delegat la un meci din optimile de finală. Atunci a fost de bun augur pentru gazdele de la Juventus, care au învins FC Porto, 1-0.