vladutz13  •  16 Februarie 2017, 12:27

Sa pui in carca lui Ibrahimovici diferenta de evolutie este ridicola... si ce daca jocul era croit pentru el?? El statea in careu, nu din cauza lui nu performau mijlocul sau apararea. Diferenta este antrenorul...

gica.paunescu
gica.paunescu  •  16 Februarie 2017, 10:25

Daca-si ,, conserva'' stilul din meciul de-aseara( 70%, cel putin), si-n restul meciurilor de disputat, PSG poate ajunge pina-n finala CL. Insa daca nu trece de ,,dubla'' cu Barca, rezultatul de marti seara va ramine doar ca un plus in palmares . Nu uit ca a existat un rezultat de 1-4 in tur, Deportivo-Milan ( acum vreo 10-12 ani ), iar returul a fost de 4-0, spaniolii mergand mai departe. Si Deportivo n-a avut niciodata forta Barcei. Imi doresc un meci retur cu prelungiri, castige cine-o putea, insa va fi cu siguranta o disputa adevarata. Inteleg retinerea lui Emery de-a zice,, gata , suntem in sferturi '' ( nici el nu s-ar fi asteptat la o victorie de peste 2 goluri diferenta, fara gol primit ). Ii doresc sa mearga mai departe, a venit vremea si-a lui ca antrenor, cat si-a lui PSG ca echipa. Allez !