INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BRAGA - MANCHESTER UNITED 1-3

VIDEO Le-a stins lumina! » Manchester United a întors din nou rezultatul cu Braga şi s-a impus cu 3-1

Articol de - Publicat joi, 08 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 08 noiembrie 2012 00:47

United ajută Clujul, reuşind să revină şi să cîştige şi returul cu Braga (3-1).

"Diavolii" au repetat scenariul din Anglia, suferind în prima repriză. Lusitanii au avut 4 execuţii cadrate, ţintind şi bara la capul lui Eder. Golul l-a dat imediat după pauză, căpitanul Alan, autorul "dublei" de pe Old Trafford, din penaltyul scos de Custodio, faultat de Evans. Lumina s-a stins şi la propriu pentru "diavoli", nocturna pîlpîind 11 minute.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

După ce De Gea a salvat la şutul trimis de Ruben Micael, United s-a trezit. A intrat Van Persie şi a egalat, profitînd de gafa lui Beto. Rooney, din penalty, şi Chicharito Hernandez au semnat deja calificarea în primăvară.

BRAGA - MAN. UNITED 1-3
(Alan 49 penalty - Van Persie 80, Rooney 83 penalty, J. Hernandez 90Ă2)
BRAGA: Beto - Leandro Salino, Nuno Coelho, Douglao, Elderson (90Ă1 Ze Luis) - Custodio, Hugo Viana (86 Mossoro) - Alan, Ruben Micael, Ruben Amorim (85 Helder Barbosa) - Eder. Antr: J. Peseiro
UNITED: De Gea - Valencia, Smalling, Evans (59 Rio Ferdinand), Evra - Nani (73 Rafael), Anderson, Giggs - Rooney - Javi Hernandez, Welbeck (64 Van Persie). Antr: A. Ferguson