INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - AKTOBE, AZI, 20:30, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

VIDEO Meci dramatic în Champions League » Putea fi cel mai facil adversar al Stelei, dar a ratat calificarea în minutul 90+4!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 august 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 06 august 2014 09:46

Steaua putea scăpa aseară de unul dintre cei mai dificili adversari pe care îi poate întîlni în play-off, însă BATE Borisov a obţinut o calificare miraculoasă în faţa ungurilor de la Debrecen.
Dacă bieloruşii erau eliminaţi, locul lor în urna capilor de serie ar fi fost luat de Dinamo Zagreb, campioana Croaţiei. BATE a reuşit însă o revenire fabuloasă în faţa lui Debrecen. Maghiarii cîştigaseră pe teren propriu cu 1-0, iar în minutul 20 conduceau cu acelaşi scor, după un penalty transformat de Sidibe.

Click aici pentru VIDEO!

Bouadla a luat însă "roşu" în minutul 38, iar BATE a profitat imediat. Volodko a egalat după un minut, iar Rodionov a înscris în minutul 66. În acel moment, bieloruşii mai aveau nevoie de un singur gol pentru a merge mai departe.

Campioana Ungariei s-a apărat eroic, însă a cedat în prelungiri. Krivets a profitat de o ieşire hazardată a portarului Novakovici şi a înscris cu capul din 6 metri. Era minutul 90+4!

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului