INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »   LUDOGOREȚ - MILSAMI 0-1

VIDEO Moți a dormit la golul încasat de Ludogoreț de la Milsami

Moți a luat și un cartonaș galben, în minutul 52  // Foto: Guliver/GettyImages
Moți a luat și un cartonaș galben, în minutul 52 // Foto: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat joi, 16 iulie 2015 00:00

Apărătorul lui Ludogoreț a rămas spectator, în careul mic, la reluarea cu capul a moldoveanului Antoniuc. Reacția sa: ”Mereu începem rău”.

Anul trecut, Cosmin Moți a fost eroul lui Ludogoreț. Nimeni n-a uitat cum a calificat-o în grupele Ligii, intrînd în poartă și parînd două penalty-uri în play-off, contra Stelei.

Vezi AICI VIDEO!

Pentru acel triumf, patronul Kiril Domusciev a "botezat" noua tribună cu numele său. Marți seară însă, fundașul de 30 de ani s-a numărat printre vinovații de eșecul bulgarilor în prima manșă a turul 2 preliminar, cu Milsami Orhei (0-1).

În minutul 41, la centrarea din care care au marcat moldovenii, Moți și colegii din apărare și-au lăsat adversarii nemarcați, un blackout colectiv, iar Antoniuc a trimis balonul în plasă, cu capul.

Ex-dinamovistul s-a scuzat la final: "Mereu începem rău. Dar e de înțeles. Sînt 6-7 jucători noi de integrat, iar cei care au fost implicați în preliminariile Euro 2016 abia s-au întors din vacanță. Ne vom califica în returul de la Orhei".

Patru români pe teren la Razgrad:

• C. Moți - integralist la Ludogoreț
  • A. Prepeliță - intrat în min. 46 la gazde
  • R. Surdu - căpitan la Milsami
  • C. Bud - intrat în minutul 59 în locul lui Surdu

"Rău, foarte rău. Evoluție slabă, rezultat prost. Ludogoreț și-a subestimat adversarul"