INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LEVERKUSEN - PSG 0-4

VIDEO My left foot » Zlatan Ibrahimovici e golgeterul Ligii, după o superexecuţie cu stîngul: "Nu am un picior mai slab" ;)

Articol de - Publicat joi, 20 februarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 19 februarie 2014 20:14

Atacantul lui PSG, care înscrie la fel de frumos cu piciorul stîng, are 10 reuşite în acest sezon european. Ibra e golgeterul Ligii!

Cu fiecare meci, cu fiecare minut jucat, Ibrahimovici mai oferă ceva nou fanilor lui PSG. Marţi, atacantul suedez, în vîrstă de 32 de ani, a înscris două goluri în 3 minute la Leverkusen, al doilea o capodoperă. De la marginea careului mare, a şutat din demivoleu în diagonală: direct la vinclul opus, mingea atingînd 103 km/h. Şi nu cu dreptul. "Ai marcat cu piciorul tău mai slab!", a remarcat un ziarist la conferinţa de presă. Zlatan a replicat zîmbind: "Eu nu am un picior mai slab".

Click aici pentru VIDEO!

Ibra a ajuns la 10 goluri în grupele Champions League (toate în ultimele 5 partide, din octombrie 2013), şi-a dublat cea mai bună performanţă într-un sezon de Ligă şi e golgeterul competiţiei. Ronaldo a rămas în spatele lui, cu 9 goluri.