INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FC SANTA COLOMA

VIDEO Partidă nebună în Champions League » Portarul a adus calificarea cu un gol în minutul 90+4!

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 iulie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 11 iulie 2014 11:52

Liga Campionilor oferă meciuri memorabile chiar şi în preliminarii. La întîlnirea dintre Banants şi FC Santa Coloma, andorezii au obţinut o calificare de poveste.

După un succes la limită pe teren propriu, 1-0, campioana Andorrei a reuşit să deschidă scorul încă din minutul 20 în Armenia. Gazdele au întors însă rezultatul, iar după pauză conduceau cu 3-1.

Banants a rezistat şi în 10 jucători în ultimele 22 de minute şi se gîndea deja la confruntarea cu Maccabi Tel Aviv din turul următor. A venit însă şi minutul 90+4, cînd portarul Eloy Casals a urcat şi el în careu în speranţa că Santa Coloma va reuşi o minune.

Şi chiar el a produs-o. Fundaşii armeni au bîlbîit un balon aruncat în careu, Casals a preluat balonul la 6 metri şi a înscris cu un şut pe jos, calificîndu-şi echipa în turul doi preliminar.

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Gigi Becali, ultimele detalii despre țintele din perioada de mercato: „Voi investi 3-4-5 milioane” + „Cu Chipciu nu putem merge în Champions League”

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”