INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FAZA GRUPELOR

VIDEO Suporterii ruşi şi-au dat în petic » Meciul Zenit - APOEL a fost întrerupt 15 minute din cauza fumigenelor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 23 noiembrie 2011 21:42

Partida dintre Zenit Sankt Petersburg şi APOEL Nicosia, din grupa G a Ligii Campionilor, a fost întreruptă aproape un sfert de oră din cauza fanilor ruşi, care au aruncat cu torţe în teren.

Vezi aici VIDEO!

Cele două echipe cotate ca outsideri înaintea startului Ligii Campionilor au ajuns în gruntea grupei, iar partida de azi este extrem de importantă pentru ruşi, pentru că o victorie le asigură prezenţa în faza următoare.

Partida a fost întreruptă în minutul 56, după ce fanii ruşi au aruncat cu fumigene în teren, luîndu-i la ţintă pe jucătorii oaspeţi. Arbitrul neamţ Felix Brych a oprit imediat meciul, pe care l-a reluat abia după 15 minute.