INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  VILLARREAL - BAYERN MUNCHEN 1-0

Neuer, blackout total în Spania! Gafa monumentală care o putea îngropa pe Bayern

Gafa lui Neuer era să-i coste scump pe bavarezi +18   FOTO
Gafa lui Neuer era să-i coste scump pe bavarezi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 aprilie 2022 23:37 / Actualizat joi, 07 aprilie 2022 00:13

Bayern Munchen a fost la un pas să primească un gol de cascadorii râsului în minutul 63 al partidei cu Villarreal, din manșa tur a sferturilor Champions League, scor 0-1.

Conduși încă din minutul 8 de „Submarinul Galben”, bavarezii și-au pierdut deseori luciditatea în încercarea de a relasa partida. Un astfel de moment s-a petrecut la jumătatea reprizei secunde.

VAR a anulat un gol fabulos în Villarreal - Bayern! Imitase superreușita lui Cristi Chivu de la Euro 2000
VILLARREAL - BAYERN 1-0

Manuel Neuer, blackout total în Villarreal - Bayern Munchen

Neuer a ieșit mult din poartă pentru a avansa liniile și a-și lansa colegii, dar a greșit copilărește o pasă

Sursă foto: Guliver/Getty Images

Mingea a fost preluată de Gerrard Moreno, care a avansat câțiva metri și și-a încercat norocul de la 60 de metri! Mingea s-a dus puțin pe lângă poartă, într-un moment în care suporterii de pretutindeni ai lui Bayern au „înghețat”!

Cu câteva minute în urmă, Gerard Moreno nimerise bara după un șut de excepție din afara careului.

N-a fost seara lui Neuer. Portarul bavarezilor primise cu ușurință un gol în minutul 41, anulat doar după intervenția VAR.

FOTO / Cele mai spectaculoase imagini din confruntarea Villarreal - Bayern

Villarreal - Bayern Munchen / Sursă foto: Guliver/Getty Images
+14 FOTO

Villarreal - Bayern, echipe de start:

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Estupinan - Coquelin, Capoue, Parejo - Moreno, Danjuma, Lo Celso
Antrenor: Unai Emery

Bayern Munchen: Neuer - Pavard, Sule, Upamecano, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Gnabry, Muller, Sane - Lewandowski
Antrenor: Julian Nagelsmann

Vezi și:

Cel mai frumos gol al serii, anulat pentru ofsaid! A înscris în stilul lui Cristi Chivu, dar VAR-ul n-a fost de acord

Villarreal - Bayern Munchen, în sferturile Champions League. Gerard Moreno nimerește bara!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”