INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ / AL SHABAB - AL AHLI 0-4

AL SHABAB - AL AHLI 0-4 // Al Shabab, înfângere usturătoare cu Al Ahli! Șumudică, Găman și Budescu, umiliți în Arabia Saudită de Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 aprilie 2019 22:39

Al Ahli, cu Nicolae Stanciu integralist, a învins-o categoric pe Al Shabab, echipa lui Marius Șumudică, scor 4-0.O.

Al Shabab - Al Ahli 0-4
Au marcat: Al fatil 34', Djaniny 38', 54', Muwashar 64'

Click AICI pentru desfășurarea liveTEXT + statistici

Al Ahli a început tare meciul și a condus cu 2-0 la pauză. Al Fatil a deschis scorul cu o lovitură de cap, din centrul careului, în minutul 34.
Djaniny a majorat scorul 4 minute mai târziu. Acesta a luat o acțiune pe cont propriu, a trecut ușor de Valerică Găman și a marcat din colțul careului mic.

După pauză, în minutul 53, tot Djaniny a marcat. Portarul lui Șumudică a ezistat și a pierdut mingea la marginea careului și le-a permis celor de la Al Ahli să marcheze. În minutul 64, Salman Muwashar a stabilit scorul final.

La Al Shabab, Valerică Găman a fost integralist, iar Constantin Budescu a ieșit în minutul 56.

După 26 de meciuri, Al Shabab este pe locul 3, cu 47 de puncte. Al Ahli este pe 5, cu 46 la egalitate cu Al Taawon, locul 4. (Vezi AICI clasamentul din Arabia Saudită)

Echipele de start:

Al Shabab: Al Sudairy - Fallatah, Găman, Salem, Al Shammari - Benlamri - Seba, Budescu, Al Sulaiheem, Boussoufa - Steve
Rezerve: Awaji, Al Baqawi, Alhamdan, Al Kabi, Al Omran, Al Raheb, Antonio, Hizamm Ghazi
Antrenor: Marius Șumudică

Al Ahli: Al-Owais - Al Mowalad, Santos, Diaz, Al Fatil - Stanciu, Al-Mogahwi, Hindi, Muwashar - Djaniny, Asiri
Rezerve: Al-Mosailem, Baeza, Al-Moussa, Hassoun, Al-Sibyani, Gharreb, Al-Somah, Al-Khulaif, Al-Harbi
Antrenor: Jorge Fossati

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga