INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STUTTGART

Antrenorul Stuttgartului, Hannes Wolf, despre Maxim: ”E enervant!”

Articol de - Publicat marti, 29 noiembrie 2016 00:00

Suporterii Stuttgartului îl iubesc pe Alexandru Maxim, iar jurnaliștii consideră că locul său e în primul unsprezece.

Dar antrenorii nu sunt pe aceeași lungime de undă cu presa. Jos Luhukay, cu care șvabii au început sezonul, și actualul tehnician al echipei, Hannes Wolf, i-au rezervat românului rolul de joker. Luhukay n-a vrut să dezvăluie motivul pentru care nu-l titulariza: "Știe el de ce". Dar Wolf a recunoscut ieri că "tema «Maxim» a devenit enervantă. Voi, jurnaliștii, îi faceți mai mult rău tot chestionându-l și întrebându-mă de el".

În traducere, "pe jucător îl puneți sub presiune. Iar cu mine, încercând să mi-l impuneți, obțineți exact contrariul". Ceea ce s-a și întâmplat în bună măsură până acum. În șapte etape cu Hannes Wolf pe bancă, Maxim a apărut în primul unsprezece doar în 3 meciuri și niciodată n-a prins fluierul de final pe teren. Singurul care i-a acordat credit total a fost "interimarul" Olaf Jansen. Două partide, cu FC Kaiserslautern și Braunschweig, în care românul a fost regizor și pe care șvabii le-au câștigat.

"Faceți prea mare caz cu Maxim. Nu se pune problema să aibă cineva ceva cu el"
Hannes Wolf, antrenor Stuttgart

323 minutedin 630 posibile a jucat Maxim în 7 etape sub comanda lui Wolf

0 apariții0 apariții are Maxim în preliminariile CM 2018 din 3 posibile, o dată fiind accidentat

2 goluriși 4 assisturi are Maxim în 13 etape scurse din 2.Bundesliga

Citește și:
Germanii nu au stat pe gânduri și s-au îngrămădit să cumpere noul model Dacia: „Dramatic! Vânzările mărcii ar fi scăzut altfel”
Noutati auto
Germanii nu au stat pe gânduri și s-au îngrămădit să cumpere noul model Dacia: „Dramatic! Vânzările mărcii ar fi scăzut altfel”
Bîrligea, criză de nervi după schimbare: a luat panoul la șuturi
Europa League
Bîrligea, criză de nervi după schimbare: a luat panoul la șuturi
Final de drum?! Panduru l-a pus la zid pe fotbalistul FCSB-ului: „Toată viața a făcut asta”
Europa League
Final de drum?! Panduru l-a pus la zid pe fotbalistul FCSB-ului: „Toată viața a făcut asta”
Titi Aur și-a scos la vânzare vila de 800.000 de euro: „5 dormitoare, piscină acoperită, saună, grădină” » În ce oraș din România se află
Altele
Titi Aur și-a scos la vânzare vila de 800.000 de euro: „5 dormitoare, piscină acoperită, saună, grădină” » În ce oraș din România se află
SURPRIZĂ Puternica familie Dayan din Israel scoate la vânzare un palat din centrul Bucureștiului
Profit.ro
SURPRIZĂ Puternica familie Dayan din Israel scoate la vânzare un palat din centrul Bucureștiului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (5)
10202751232698977
Serban Mihai  •  29 Noiembrie 2016, 21:05

Eu cred ca astuia au vrut sa ii micsoreze salariul si nu a acceptat. Cineva mai sus a spus ca cifrele sunt de partea jucatorului deci de ce face tusa?

1262663797123079
Robert Luca  •  29 Noiembrie 2016, 16:11

Maxim, in doar atita minute jucate cifrele-s de partea ta. Si fanii si jurnalistii vad asta. Schimba ceva . E pentru tine. Incearca sa faci ce a facut Florin Andone in Spania. Voi fi mandru si de tine )

sooos1ck
sooos1ck  •  29 Noiembrie 2016, 13:24
Postat de unrealu pe 29 Noiembrie 2016, 12:34

"«Maxim» a devenit enervantă. " Serios? Săraca fată.

Una peste alta, ideea este ca Maxim ar trebui sa schimbe clubul, sa se duca undeva unde o sa joace meci de meci...asta daca mai vrea la Nationala!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează
Close