STRANIERI    •   

ITALIA

AS Roma l-a luat pe Stoian, dar românul va juca, sub formă de împrumut, la Chievo

 
06 Iulie 2012 12:05
 

Stoian a ajuns la Roma în 2008, dar nu a jucat decît o dată la echipa mare, fiind apoi împrumutat

Adrian Stoian a fost cumpărat recent de AS Roma, club care îl deţinea în coproprietate cu Bari, unde el şi fusese împrumutat sezonul trecut cu rezultate notabile. Mijlocaşul român nu va rămîne însă nici de această dată la echipa din capitala Italiei.

După cum informează ”La Gazzetta dello Sport”, jucătorul de 21 de ani a fost cedat la Chievo, tot în coproprietate, în contul transferului lui Michael Bradley. Mijlocaşul american tocmai a semnat pe 4 sezoane cu Roma, pentru un salariu stagional de 800.00 de euro.

Chievo se interesase pînă de curînd de Mutu, al cărui viitor este incert din cauza retrogradării cu Cesena în Serie B. În cele din urmă nu s-a rezolvat nimic, se pare din cauza derapajelor extrasportive ale ”Briliantului”.

 

 

 
Comentarii (5)
raul4steaua  (1893 comentarii)
Postat de birjovanu pe 06 Iulie 2012, 17:09
daca e asa bun de ce nu la chemat PITI la Nationala?Merita incercat baiatul,sau e o teapa si asta?
e foarte bun, e probabil unul din cei mai tehnici mijlocasi centrali din Romania la ora actuala dupa mine, in Serie B a marcat vreo 5-6 goluri si a fost titular meci de meci la Bari
06 Iulie 2012, 19:23   •   Comenteaza
birjovanu  (313 comentarii)
daca e asa bun de ce nu la chemat PITI la Nationala?Merita incercat baiatul,sau e o teapa si asta?
06 Iulie 2012, 17:09   •   Comenteaza
raul4steaua  (1893 comentarii)
Postat de lunguai pe 06 Iulie 2012, 15:41
A jucat vreodata la tineretul Romaniei ? Se stie ceva de el pe la loturi ?
daca ai urmari meciurile de la tineret ai observa ca e o prezenta regulata
06 Iulie 2012, 16:29   •   Comenteaza
lunguai  (30 comentarii)
A jucat vreodata la tineretul Romaniei ? Se stie ceva de el pe la loturi ?
06 Iulie 2012, 15:41   •   Comenteaza
grande.balaci  (2252 comentarii)
"Calciomercato Roma: col Torino si parla di Brighi, Guberti e Stoian"...stirea este de azi,cea pusa de voi este cu doua zile in urma.....
06 Iulie 2012, 12:45   •   Comenteaza