INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MUTU DEPISTAT POZITIV

Becali: "Dacă e adevărat, Mutu poate să-şi ia la revedere de la carieră"

Articol de GSP - Publicat joi, 28 ianuarie 2010 00:00

Patronul Stelei spune că nu este surprins că "Briliantul" Fiorentinei a fost depistat pozitiv pentru a doua oară în carieră.

"Voi sunteţi surprinşi că Mutu a fost depistat pozitiv? Pe mine oricum nu mă interesează viaţa lui Mutu. Nu vreau să fac pe diplomatul aşa că nu comentez. Dacă se confirmă acest rezultat anti-doping, Mutu poate să-şi ia la revedere de la cariera de fotbalist", a declarat Gigi Becali la GSP TV.

Atacantul Fiorentinei, Adrian Mutu, a fost supus la finalul partidei cu Bari, din 10 ianuarie, la un test care a relevat prezenţa subsanţei sibutramina în corpul jucătorului. Respectivul compus interzis ar fi fost luat pentru a anula efectul foamei.

Mutu este recidivist şi riscă conform noului cod WADA, Comisia Internaţională Antidoping, o suspendare între 1 şi 4 ani. Mutu a mai fost supendat 7 luni în octombrie 2004, la Chelsea, după ce consumase cocaină.

Citește și:
Dacia decapotabilă face furori pe străzi în Italia: cum arată mașina specială
Noutati auto
Dacia decapotabilă face furori pe străzi în Italia: cum arată mașina specială
Gigi Becali l-a ofertat în direct: „Salutări, tată! Când iei licența?”
Superliga
Gigi Becali l-a ofertat în direct: „Salutări, tată! Când iei licența?”
La 71 de ani, fostul patron miliardar din Superliga se căsătorește cu o femeie cu 21 de ani mai tânără
Diverse
La 71 de ani, fostul patron miliardar din Superliga se căsătorește cu o femeie cu 21 de ani mai tânără
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina
EXCLUSIV FOTO Fabrică celebră renaște după 10 ani. Familia Rădulea repornește Semănătoarea: Se decide viitorul fostului gigant industrial
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Fabrică celebră renaște după 10 ani. Familia Rădulea repornește Semănătoarea: Se decide viitorul fostului gigant industrial
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac, dezvăluire din comunism: „Aveam pașaportul pe care 99% dintre români nu-l aveau!”

Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”


Comentarii (11)
 •  28 Ianuarie 2010, 18:03

Dar mutu ce-a zis? De cate ori l-a sunta pe doctor pe mobil si acesta nu i-a raspuns?

 •  28 Ianuarie 2010, 17:46
Postat de pe 28 Ianuarie 2010, 17:24

bha..sevilla_86 mai bine taci in pnm...cand o sa ajunga un stelist la echipele la care a fost Mutu dar mai ales la valoarea lui Mutu atunci sa vorbesti...momentan TACI!!!! stelisti nu au voie sa comenteze despre Mutu

Dar ce-a facut ma ,pana la urma...?! A incurcat si el (Mutu),putzin pungile cu prafuri .

 •  28 Ianuarie 2010, 17:42

foarte frumos....mare sportiv becali asta, ce-i drept. nu i se cere o opinie lui hagi, popescu, petrescu care au facut multe pt fotbalul romanesc si care sunt respectati in strainatate...i se cere parerea oligo-frenului asta. Bravo gsp

Vezi toate comentariile (11)
Comentează