INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIVEBLOG

VIDEO Ce au făcut stranierii în week-end » Radu Drăgușin, gol pentru Genoa! Pușcaș a trimis mingea în propria poartă

Toate informațiile despre evoluțiile și rezultatele stranierilor din acest week-end pot fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.

Articol de - Publicat duminica, 19 februarie 2023 18:03 / Actualizat luni, 20 februarie 2023 00:19

Toate informațiile despre evoluțiile și rezultatele stranierilor din week-end-ul 18-19 februarie au putut fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.

Puștii lui Răzvan Lucescu, show în derby-ul cu AEK Atena » Atmosferă fabuloasă la Salonic
PAOK - AEK 2-0

Radu Drăgușin a înscris + autogol Pușcaș în Serie B

Radu Drăgușin a deschis scorul pentru Genoa în minutul 7 al deplasării cu Modena, din runda cu numărul 26 de Serie B. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Fundașul central român a atacat colțul scurt la un corner, a reluat cu capul, mingea a fost respinsă de portar în spatele lui Drăgușin, apoi a intrat în plasă.

George Pușcaș a fost titular la oaspeți. În minutul 55 și-a trimis mingea în propria poartă. Tabela arăta în acel moment 1-1. Denis Drăguș a fost introdus la Genoa în minutul 82.

Florin Niță, 6 intervenții în Cehia

Pardubice, cu Florin Niță în poartă, a învins-o pe Zlin, scor 2-1, în runda cu numărul 20 din prima ligă a Cehiei.

Florin Niță a avut mult de furcă în disputa cu Zlin. Cele 6 intervenții ale portarului român au adus a doua victorie consecutivă a lui Pardubice. Formația lui ocupă în continuare ultima poziție, cu 17 puncte obținute în 20 de runde.

Răzvan Marin, integralist în Fiorentina - Empoli

Răzvan Marin a fost integralist pentru Empoli în deplasarea cu Fiorentina, scor 1-1, meci din etapa cu numărul 23 de Serie A.

Ronaldo Deaconu, gol superb în Polonia

Ronaldo Deaconu (25 de ani) a marcat golul decisiv pentru Korona în victoria 1-0 cu Lechia, din runda cu numărul 21 a primei ligi poloneze.

Primul gol marcat de Ronaldo Deaconu în Polonia a fost unul superb. Mijlocașul a preluat mingea în flancul stâng al atacului, a intrat în centru și a șutat la colțul lung, lângă bară, de la peste 20 de metri.

Korona, formația lui Deaconu, este pe loc retrogradabil în Polonia. Are 20 de puncte strânse în 21 de runde.

Tătărușanu, al treilea meci consecutiv fără gol primit

Ciprian Tătărușanu a fost integralist și a avut o prestație fără greșeală în victoria obținută de AC Milan pe terenul celor de la Monza, scor 1-0, în runda cu numărul 23 din Serie A.

Portarul român a reușit să păstreze poarta intactă pentru al treilea meci consecutiv.

Cu victoria de astăzi, AC Milan a urcat provizoriu pe podiumul din Serie A.

Boloca, gol în duelul cu Nedelcearu

Palermo, cu Ionuț Nedelcearu pe teren până în minutul 61, și Frosinone, cu Boloca integralist și marcator, au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 25 din Serie B.

Boloca, mijlocașul care a refuzat să mai vină la prima reprezentativă a României, a marcat primul gol al sezonului, cu un șut de la marginea careului, în minutul 75.

Frosinone rămâne lider detașat în Serie B, 55 de puncte, 13 peste prima urmăritoare. Palermo e pe loc de play-off, cu 35 de puncte.

Motivul pentru care Ianis Hagi a fost lăsat în afara lotului la Rangers: „Să fim realiști”
RANGERS
Meci de infarct la Pisa, decis de VAR! » Reporterul GSP a asistat live la o atmosferă electrizantă și relatează ce au făcut Rus, Moruțan și Marin
Pisa - Venezia 1-1