INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  INTER - ROMA 3-1

Chivu a cîştigat Supercupa Italiei! Lobonţ a îngropat Roma!

Bogdan Lobont, Lobont, AS Roma
Bogdan Lobont, Lobont, AS Roma

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 august 2010 00:00

În această seară, de la 21:45, în direct la DigiSport Plus, Cristi Chivu şi Bogdan Lobonţ s-au întîlnit în Supercupa Italiei: campioana şi deţinătoarea Cupei, Inter, contra vicecampioanei şi totodată a finalistei Cupei, AS Roma.


Cîştig de cauză a avut campioana Europei, Internazionale Milano, care s-a impus în timpul regulamentar cu 3-1. AS Roma a deschis scorul prin Riise, dar nerazzurri au egalat prin Pandev, după o pasă stupidă în propriul careu a lui Vucinici şi o ieşire neinspirată a lui Lobonţ.

În repriza secundă, Eto'o a profitat şi el de naivitatea portarului român, reluînd în plasă din apropiere la colţul scurt, după o nouă ieşire slabă. Acelaşi Eto'o a trimis trofeul la Milano, recuperînd o minge bîlbîită de Taddei, combinînd cu Milito, şi păcălindu-l pe Lobonţ cu un şut pe jos, care a trecut pe sub portar.

În această seară, de la 21:45, în direct la DigiSport Plus, Cristi Chivu şi Bogdan Lobonţ s-au întîlnit în Supercupa Italiei: campioana şi deţinătoarea Cupei, Inter, contra vicecampioanei şi totodată a finalistei Cupei, AS Roma.

Cîştig de cauză a avut campioana Europei, Internazionale Milano, care s-a impus în timpul regulamentar cu 3-1. AS Roma a deschis scorul prin Riise, dar nerazzurri au egalat prin Pandev, după o pasă stupidă în propriul careu a lui Vucinici şi o ieşire neinspirată a lui Lobonţ.

În repriza secundă, Eto'o a profitat şi el de naivitatea portarului român, reluînd în plasă din apropiere la colţul scurt, după o nouă ieşire slabă. Acelaşi Eto'o a trimis trofeul la Milano, recuperînd o minge bîlbîită de Taddei, combinînd cu Milito, şi păcălindu-l pe Lobonţ cu un şut pe jos, care a trecut pe sub portar.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (26)
semit
semit  •  22 August 2010, 06:23

”capitanul” betiv si paharnicul sau bautori de NOROC.. pisa-m-as pe voi de sclavi.. fotbal nu jucati, in timpul mondialului va vedeam cum râdeti in reclame la bere.. SCLAVILOR

teutzinhos
teutzinhos  •  22 August 2010, 00:41

@dorijn Tu esti ala specialistul nu? Da-i cu Popa, da-i cu Albut...La euro 2008 erai plecat in concediu? Benfica-Dinamo nu te-a prins acasa? Erai prea mic cand Ajax juca cu Milan?

deynho
deynho  •  22 August 2010, 00:37

prea mare nivelu pt lobont, nu face fatza la roma...

Vezi toate comentariile (26)
Comentează