INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Chivu a revenit!

Articol de - Publicat duminica, 03 februarie 2008 00:00

Afla ce au facut internationalii romani in partidele din weekend numai pe www.ifotbal.ro! Dupa 4 meciuri ratate la Inter din cauza unei leziuni musculare, Chivu s-a intors pe teren. Echipa sa a invins cu 1-0 pe Empoli acasa, dar a fost ajutata de arbitru, care i-a facut cadou un penalty in minutul 34, cind sutul lui Stankovici l-a lovit in cap pe Vannucchi, dar s-a dat 11 metri, transformat de Ibrahimovici. Spre deosebire de francezul Vieira, eliminat in minutul 39 pentru insulte, Chivu a jucat 90 de minute si a facut-o bine. Fundas stinga in prima repriza, apoi mijlocas dupa pauza, Cristi a avut o mica problema in minutul 71, cind Vannucchi l-a accidentat usor la glezna. Insa “tricolorul” s-a ridicat si a reluat partida. El a pasat de 37 de ori, 70,2% dintre mingile sale gasind colegii.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”