INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI DE WEEK-END

Cociş, la prima "dublă" pentru noua sa echipă, Karpaty Lvov!

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 februarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 19 februarie 2011 14:06

În meciul amical disputat de Karpaty Lvov în compania lui Litex Loveci, terminat cu scorul de 3-3, noua achiziţie a ucrainenilor, Răzvan Cociş, a înscris primele sale două goluri.

Cociş a intrat pe teren în repriza secundă şi după 24 de minute de la fluierul de start al celui de-al doilea mitan, şutul puternic trimis de Răzvan oprindu-se în plasa porţii lui Litex. În ultimul minut al partidei, la scorul de 3-2 pentru bulgari, Cociş a profitat de eroarea defensivei adverse pentru a egala cu o altă "torpilă" imparabilă.

În vîrstă de 28 de ani, mijlocaşul român a ajuns în Ucraina sub formă de îmrumut, de la echipa Al Nasr, în pauza de iarnă, nedebutînd încă într-un meci oficial pentru Karpaty.