INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  COREEA DE SUD

REZUMAT VIDEO Dan Petrescu, învins în Coreea de Sud. Reacția antrenorului

Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, a fost învinsă azi de Pohang, 1-2, în runda #24 a campionatului din Coreea de Sud.

Articol de - Publicat vineri, 21 iulie 2023 19:59 / Actualizat vineri, 21 iulie 2023 20:06

Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, a fost învinsă azi pe terenul lui Pohang, 1-2, în runda #24 a campionatului din Coreea de Sud.

Han Chan-Hee a deschis scorul pentru Pohang în minutul 35, șut plasat superb de la marginea careului. Moon Seon-Min a egalat pentru oaspeți în debutul reprizei secunde, după o acțiune în flancul stâng ('47).

Scene uluitoare la Sepsi - FCU, primul meci al zilei din Superligă! Aproape să leșine de durere, fotbalistul n-a putut fi urcat în ambulanță dintr-un motiv incredibil
SEPSI - FCU CRAIOVA

Gazdele au dat lovitura spre finalul partidei, Lee Ho-Jae profitând de bâlbâielile din apărarea lui Petrescu ('89).

VIDEO. Rezumatul meciului Pohang - Jeonbuk 2-1

Dan Petrescu, pe 4 în Coreea de Sud

„A fost un meci dificil. Ne-am creat multe ocazii în repriza secundă, dar nu le-am putut concretiza. Dacă s-ar fi terminat la egalitate, ar fi fost un punct valoros, dar cele două greșeli făcute de noi au dus la înfrângere”, a spus Dan Petrescu după meci, potrivit chosun.com.

A fost al 7-lea joc oficial al lui Petrescu în Coreea și prima înfrângere după cea de la debut. Mai are 4 victorii, dintre care una în Cupă, și o remiză.

Jeonbul se clasează pe 4 în Coreea de Sud, e la egalitate de puncte cu Seoul (37), care are însă un meci mai puțin disputat.

Mai multe articole din fotbalul internațional:

Valentin Mihăilă n-a descoperit cauza deselor sale leziuni musculare: „Am avut trei accidentări într-un an. E prea mult!”
ITALIA
Antonio Sefer are probleme de adaptare în Israel. Echipa lui a fost demolată în Cupă de Maccabi Tel Aviv