INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  OLYMPIQUE MARSEILLE - AS MONACO

Daniel Niculae a deschis scorul în Marseille - Monaco 2-2!

Daniel Niculae, Niculae, AS Monaco, România

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 septembrie 2010 00:00

Fostul atacant al Rapidului, Daniel Niculae, a marcat din nou pentru AS Monaco, în partida pe care echipa sa a disputat-o pe Stade Velodrome, contra lui Olympique Marseille.

Nico a marcat în minutul 15 al treilea său gol în 5 etape pentru echipa monegască şi a fost înlocuit în minutul 75 cu Igor Lolo.

Scor final 2-2. Valbuena a egalat în minutul 42 pentru Marseille, Monaco a trecut în avantaj în minutul 70 după golul lui Chu Young Park, dar 2 minute mai tîrziu Adriano Pereira amarcat în propria poartă, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.