INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

De neoprit! Răzvan Lucescu a ajuns la al 5-lea succes consecutiv la Xanthi! » Younes Hamza e golgeter în Grecia

Articol de GSP - Publicat marti, 03 ianuarie 2017 18:58

Xanthi FC a ajuns la al 5-lea succes consecutiv în Grecia după ce echipa sa a câștigat și pe terenul lui Iraklis, scor 1-0.

Proaspăt căsătorit, Younes Hamza a fost din nou decisiv pentru echipa lui Răzvan Lucescu, marcând unicul gol în minutul 58.

Tot el a irosit un penalty în minutul 21. Cu această reușită Hamza a ajuns la 9 goluri în clasamentul golgeterilor, împărțind primul loc cu Ideye, atacantul lui Olympiakos.

Xanthi este pe locul 2 în Super Liga Greciei, cu 25 de puncte, cu 3 peste Panathinaikos și 4 peste Panionios, care au însă un meci mai puțin. E departe de liderul Olympiakos, care are 31 de puncte în doar 12 meciuri.