INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Debut pentru Cosmin Matei! Echipa lui a cîștigat cu AEK Atena și adună puncte importante

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2016 20:48

Cosmin Matei a debutat pentru Atromitos în partida cîștigată surprinzător de echipa sa cu AEK Atena, scor 1-0, ocupanta locului 2.

Fostul "decar" al lui Dinamo a intrat în minutul 72 în locul lui Chumbinho, cînd echipa sa conducea deja cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Brito, în minutul 53, din pasa lui le Tallec.

Atromitos are 22 de puncte și ocupă locul 13. Este la doar 4 puncte de ocupanta locului 7.