INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

VIDEO Debut perfect pentru Cosmin Contra în China » Guanghzou R&F s-a impus în prima etapă din campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 07 martie 2015 14:40

Cosmin Contra a avut patru oficiale pe banca celor de la Guanghzou R&F, în care a reuşit trei victorii şi a suferit o înfrîngere.

Astăzi, Contra a debutat cu o victorie ca antrenor în campionatul chinez. Guangzhou R&F a cîştigat cu 2-1 meciul din deplasare, contra celor de la Hangzhou Greentown.

După ce la pauză scorul a fost egal, 0-0, elevii lui "Guriţă" au ieşi mai bine de la vestiare şi au deschis scorul în minutul 53, prin golul mijlocaşului Olanare. În minutul 79, atacantul Hamdallah a mărit avantajul echipei, cînd a marcat golul de 2-0.

Singura reuşită a gazdelor a venit în minutul 91, după reuşita fundaşului Boulaabi.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului